Kim jestem w oczach Boga i kogo opisuje 6 werset Psalmu 24: Takie jest pokolenie tych… którzy szukają oblicza Boga Jakubowego? Przez co pełnienie woli Boga staje się poszukiwaniem Jego oblicza? Jakie są formy i drogi odnajdywania Oblicza Pańskiego i co to znaczy: „czcić Najświętsze Oblicze”? Czy wzywanie imienia Bożego ma związek z kultem Najświętszego Oblicza?
O tym wszystkim można dowiedzieć się z książki Stańmy z radością przed obliczem Pana. Kontemplacja oblicza Bożego w człowieku i oblicza ludzkiego w Bogu, będącej zapisem wygłoszonych rekolekcji.
Książka jest rodzajem przewodnika po duchowości obliczańskiej, można w niej odnaleźć biblijne podstawy czci Oblicza Bożego oraz modlitewnik z nabożeństwami liturgicznymi, modlitwami codziennymi i materiałami do medytacji. Książką można posługiwać się podczas dni skupienia; pierwsze dwa działy wprowadzające dotyczą właśnie wskazań na ten temat. Zainteresowani egzegezą odnajdą w części pierwszej wiele cennych objaśnień znakomitego polskiego biblisty. Czytelnik poszukujący komentarza do konkretnej perykopy Pisma Świętego, z łatwością dotrze do właściwego ustępu tekstu, używając indeksu cytatów biblijnych zamieszczonego na końcu książki.
Zaciekawionym życiem konsekrowanym dedykowane są omówienia dotyczące m.in. św. Teresy, bł. Honorata, m. Elizy Cejzik, sióstr obliczanek i kilku innych wspólnot zakonnych oraz ich związków z kultem Najświętszego Oblicza.
Czytelnik o mniejszej erudycji również nie poczuje się zawiedziony, gdyż przypisy wyjaśniają trudniejsze problemy i terminy. Poszukującym barwnych anegdot można polecić przede wszystkim fragmenty oddzielone gwiazdkami od tekstu głównego. Osoby z zacięciem artystycznym ucieszy rozdział o „wizerunkach nie ludzka ręką uczynionych” i polskiej ikonie Cudownego Oblicza z Nowego Sącza. Słowem, warto sięgnąć po tę pozycję.